Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

25.04.2017 - 10. Basın ve İletişim Birimleri Bölge Toplantısı Genel Sekreterliğimizde Gerçekleştirildi

 

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Basın ve İletişim Daire Başkanlığı tarafından organize edilen 10. Basın ve İletişim Birimleri Bölge Toplantısı Kurum Başkan Yardımcımız Dr. Mahmut Sabri MEDİŞOĞLU başkanlığında Genel Sekreterliğimiz  toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Sayın MEDİŞOĞLU’ nun yanı sıra TKHK İletişim Daire Başkanı Ali ÖZHAN, TKHK Hukuk Müşaviri Mustafa ÖZÇELİK, Genel Sekreterimiz Doç.Dr.Halit ÇINARKA, Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürü Zafer SEL,  Amasya, Ankara, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat Kamu Hastaneleri Birliği temsilcileri ile Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi katıldı. Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü Temsilcileri ile Genel Sekreterliğimize bağlı Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ahi Evren Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi temsilcileri de toplantıya katıldı.

24-25 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen toplantıda bölge basın birimlerinin çalışmaları değerlendirildi. Eğitimde etkili ve nitelikli haber yapma ve iletişim teknikleri anlatıldı.

Toplantının ikinci oturumunda; Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürü Zafer SEL Ajansın tarihsel gelişimi ve günümüzde sundukları hizmetler hakkında bilgi verirken, iki kurum arasında yapılabilecek çalışmalar konusunda da fikir alışverişinde bulunuldu.

      Trabzon Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri  Doç.Dr. Halit ÇINARKA kapanış konuşmasında; “ Yürütülen sağlık hizmetlerinin basın yayın organlarında yer almasının, çalışanlarda pozitif etki yarattığını ve bu toplantıda ortaya çıkan sinerji ile bu pozitif etkinin katlanarak artmasını temenni ediyorum” dedi.